XAML.cz Magazín moderních technologií založených na XAML

Aktualizace Ribbonu pro WPF

Napsáno pro Novinky od Jarda Jirava  [25.10.2010]

Není to tak dávno, co Microsoft uvolnil první verzi Ribbonu pro WPF, kterou jsme vám na stránkách představili v článku vytváříme Ribbon aplikaci.

Nyní, po dvou měsících jsme se dočkali aktualizace, která přináší některá vylepšení. Radost budou mít především ti, kdo vyvíjejí pomocí Visual Studio Express 2010, neboť nová verze Ribbonu podporuje i toto vývojové prostředí. Další podstatnou novinkou, kterou ocení především ti, kteří již vyvíjejí na .NET Frameworku 4.0, je opravení chyby s vykreslováním písma a aplikování fixu na ClearType. Z tohoto důvodu jsou k dispozici dvě DLL assembly: jedna pro verzi .NET 4 a druhá pro 3.5sp1.

Vývojáře, kteří chtějí s prvkem Ribbon začít a popsaný úvod jim nestačil a chtěli by více, určitě potěší příklady, které jsou rovněž k dispozici, a to jak klasické, tak i jeden zaměřený na styl využívající návrhového vzoru MVVM (Model-View-ViewModel).

Celkově se můžete těšit asi na 20 vylepšení a úprav, které by měly zpříjemnit vaši práci a uživateli nabídnout lepší vzhled použitého Ribbonu.

Komentáře

ukládám komentář, vyčkejte prosím..
  1. Petr Primus

    Chtěl jsem použít novou komponentu Ribbon od microsoftu a narazil jsem na dost závažný problém. RibbonCommand je obsažený v knihovně dll, ale při použití mi píše, že příkaz není v knihovně obsažen. Co s tím, když nejde nastavit příkaz na tlačítko v menu ? Neudělali někde kolegové s malého a měkého chybu ? Poraďte prosím. Děkuji.

    09.01.2011 @ 22:08

@xamlcz

  • RT @jvanrhyn: XAML, It's a bit like olives. Takes a while to get used to. But once you're used to it. It is actually pretty good. <3 XAML
  • RT @moser_christian: WPF Inspector 0.9.7 is released. It supports .NET 3.5 and 4.0 The project is now open source and available on CodeP ...
  • Jeff Handley oznámil vydání WCF RIA Services v.1.0 SP1 RTM http://bit.ly/gOgckn ke stažení na http://bit.ly/gVAXdK
  • jedna výzva pro Brno. Byl někdo z vás na přednášce o RIA v MS Akvárku? Dejte o sobě vědět. Děkuji
  • také jste uvažovali o tom, že zkusíte na projekt použít Caliburn Micro nebo naopak Prism 4? A co tak obojí, šlo by to nebo ne? Již brzy