XAML.cz Magazín moderních technologií založených na XAML

PRISM + MVVM - přednáška

Napsáno pro WPF od Jarda Jirava  [07.12.2011]

Na MS-Festu, který se konal poslední listopadový víkend, jsem měl přednášku, kterou jsem nazval PRISM + MVVM v LoB aplikaci. Chtěl jsem se soustředit na představení aplikačního bloku PRISM ve spojení s návrhovým vzorem MVVM (Model-View-ViewModel).

Už při přípravách mi bylo jasné, že 60 minut, které mi byly poskytnuty pro představení celého frameworku bude málo. Pokusil jsem se proto připravit maximum možných případů, které demonstrují jednotlivé stavební bloky, které PRISM obsahuje pro vývoj WPF, Silverlight a WP7 aplikací.

Nakonec se mi z připravených příkladů nepovedlo probrat jen State based navigaci. Ostatní stavební bloky jsem pak posluchačům představil a ukázal zapojení jednoduchého MVVM do připravené aplikace.

Jak jsem se již zmiňoval, již před samotnou přednáškou bylo jasné, že poskytnutá hodina je málo, a proto jsem ve spolupráci s Microsoftem požádal o poskytnutí prostor v "Akvárku", abych mohl jednotlivé části PRISMu probrat detailněji.

Pokud se tedy o tento aplikační blok zajímáte a máte chuť se o něm dozvědět více s podrobnějším představením každé části, tak vás rád uvidím, blok přednášek bude začínat na konci ledna příštího roku.

Postupně si tak představíme:

 • Bootstrapper jako startovní čáru
 • Jak vytvořit Shell a rozdělit si jej  na Regiony
 • Rozdělíme si aplikaci do Modulů
 • Pro zobrazení budeme používat Views
 • Ukážeme si, jakým způsobem komunikovat mezi moduly
 • A také jak se mezi moduly navigovat

Pro ty z vás, kdo jste nedočkaví a rádi byste si připomněli přiklad z přednášky, tak jej přikládám.

Budu se těšit na viděnou v novém roce.

Komentáře

ukládám komentář, vyčkejte prosím..
 1. Hans

  Na pochopení s prism/unity doporučuji tohle video channel9.msdn.com/.../prism--silverli plus osum dalších dílů. Berou to z úplně opačné strany. Teprve potom jsem to začal pořadně chápat.

  07.12.2011 @ 15:03
 2. Honza

  Budou i tady nejake zapisky z akvarka?

  08.12.2011 @ 11:27
 3. Omlouvám se za pozdější reakci, byl jsem nyní delší dobu bez přístupu k české doméně.

  Co se týká zápisků z akvárka tak ty tady určitě budou a to nejen jako shrnutí, ale spíše pro rozšíření informací a PRISM, které se nevejdou do přednášky, nebo jako odpovědi na položené dotazy.

  18.12.2011 @ 20:52
 4. Honza

  Zdravim, kdy bych se mohl dockat serialu :-)

  27.02.2012 @ 14:15

@xamlcz

 • RT @jvanrhyn: XAML, It's a bit like olives. Takes a while to get used to. But once you're used to it. It is actually pretty good. <3 XAML
 • RT @moser_christian: WPF Inspector 0.9.7 is released. It supports .NET 3.5 and 4.0 The project is now open source and available on CodeP ...
 • Jeff Handley oznámil vydání WCF RIA Services v.1.0 SP1 RTM http://bit.ly/gOgckn ke stažení na http://bit.ly/gVAXdK
 • jedna výzva pro Brno. Byl někdo z vás na přednášce o RIA v MS Akvárku? Dejte o sobě vědět. Děkuji
 • také jste uvažovali o tom, že zkusíte na projekt použít Caliburn Micro nebo naopak Prism 4? A co tak obojí, šlo by to nebo ne? Již brzy