XAML.cz Magazín moderních technologií založených na XAML

Přednáška – Jak dostat MVVM do WPF aplikace

Napsáno pro Novinky od Jarda Jirava  [19.01.2010]

Dne 27.1.2010 pořádám od 18:00 v prostorách české pobočky Microsoftu přednášku na téma Jak dostat MVVM do WPF aplikace.

V přednášce se podíváme na to, jak z aplikace vytvořené ve WPF a nepoužívající žádný z návrhových vzorů, postupným refaktoringem dospět k aplikaci, která používá návrhový vzor Model-View-ViewModel. Zároveň si ukážeme, jak do aplikace zapojit IoC/DI kontejner a určitý prostor dostane itestování, které se stane využitím návrhového vzoru snazží.

Přednáška bude zaměřena především prakticky, neočekávejte tak příliš slajdů, spíše uvidíte spoustu kódu. Na přednášce rád uvidím mírně pokročilé, kteří by chtěli využívat návrhový vzor MVVM ve svých aplikacích, tak také začátečníky, pro které může být obsah jistým nasměrováním k tvorbě WPF aplikací - ti pak své vědomosti mohou nově rozšiřovat na webových stránkách xaml.cz

Jste srdečně vítáni.

Komentáře

ukládám komentář, vyčkejte prosím..
 1. Petr

  Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli tato přednáška bude nahrávána a zveřejněna. Vzhleden k tomu, že jsem z velké dálky nemůžu se jí zúčastni a toto téma mně poměrně dost zajímá.

  20.01.2010 @ 15:42
 2. Ahoj, zatím neplánuji, že by se přednáška měla nahrávat. Je však možné, že se něco objeví zde v psané podobě nebo v podobě webcastu.

  PS: co znamená velká dálka? S MS jsem domluven, že by se něco dalo uskutečnit i mimo Prahu, je tedy otázkou, kam se nejlépe vydat :-)

  20.01.2010 @ 17:12
 3. Petr

  Velká dálka, je druhý konec republiky - Ostrava :-).

  20.01.2010 @ 21:48
 4. Ahoj, tak pokud by přišlo tak 20 lidí a byl by prostor kde přednášku uspořádat, mohu se pokusit nějak domluvit nějakou akci. Případně dohodnout serii několika přednášek za sebou. Vše je to především o zájmu posluchačů. Takže jestli víš o někom, kdo se přidá k tobě, ten bude znát někoho dalšího atd. tak pak se mohu dostat i do Ostravy, byť je to daleko.

  PS: pokud na sebe necháš kontakt, tak můžeme probrat další možnosti.

  21.01.2010 @ 09:03
 5. Petr

  Ahoj, kontakt na měn je [email protected].

  21.01.2010 @ 21:23
 6. Mirek

  Ahoj, nešlo by tu přednášku dostat třeba i do Brna?? Brněnský WUG má poslední dobou málo přednášek a na tuhle bych tam určitě přišel. Prostory k zajištění mají ;-)

  22.01.2010 @ 12:54
 7. Petr

  Ahoj Jardo, kontakt na sebe jsem ti poslal ještě jednou přes tvůj blog.

  22.01.2010 @ 13:06

@xamlcz

 • RT @jvanrhyn: XAML, It's a bit like olives. Takes a while to get used to. But once you're used to it. It is actually pretty good. <3 XAML
 • RT @moser_christian: WPF Inspector 0.9.7 is released. It supports .NET 3.5 and 4.0 The project is now open source and available on CodeP ...
 • Jeff Handley oznámil vydání WCF RIA Services v.1.0 SP1 RTM http://bit.ly/gOgckn ke stažení na http://bit.ly/gVAXdK
 • jedna výzva pro Brno. Byl někdo z vás na přednášce o RIA v MS Akvárku? Dejte o sobě vědět. Děkuji
 • také jste uvažovali o tom, že zkusíte na projekt použít Caliburn Micro nebo naopak Prism 4? A co tak obojí, šlo by to nebo ne? Již brzy