XAML.cz Magazín moderních technologií založených na XAML

Silverlight Tools VS2010 release a RIA Services v1

Napsáno pro Novinky od Jarda Jirava  [18.05.2010]

Tak téměř bez nějakého předběžného ohlašování konkrétního termínu uvedení na trh se včera povedlo Silverlight teamu uvést finální release Silverlight 4 Tools for Visual Studio 2010 a zároveň také WCF RIA Services v1.

Ač se v případě Silverlight 4 tools jedná především o nástroje pro Silverlight, jak už z označení produktu vyplývá, je doporučeno jej instalovat i těm, kteří vyvíjejí aplikace pro WPF, obsahuje totiž některá rozšíření pro Cider, který zlepší podporu pro vývoj i při tvorbě WPF aplikací.

Shrnutí toho, na co se můžete těšit po doinstalování si těchto nástrojů najdete v tomto článku od WPF/SL designer teamu. Pokud dáváte přednost sledování videa a představení nástrojů přímo od jejich tvůrců, pak doporučím asi 20 minutové video na Silverlight.tv.

Pokud chcete krátký úvod a představení do WCF RIA Services, doporučím článek od Nikhil Kothari RIA Services – v1 Shipped! ve kterém zároveň naleznete odkaz na Silverlight.tv epizodu, ve které právě Nikhil společně s Dinesh Kulkarni a John Papa představují konečně dokončené a dlouho očekávané RIA Services.

Ještě přidám nezbytné odkazy na stažení WCF RIA Services, kde taktéž najdete několik videí a odkazů na články jak s RIA Services začít pracovat a využívat je ve vašich Silverlight aplikacích.

Komentáře

ukládám komentář, vyčkejte prosím..
  1. Buďte první, kdo napíše komentář.

@xamlcz

  • RT @jvanrhyn: XAML, It's a bit like olives. Takes a while to get used to. But once you're used to it. It is actually pretty good. <3 XAML
  • RT @moser_christian: WPF Inspector 0.9.7 is released. It supports .NET 3.5 and 4.0 The project is now open source and available on CodeP ...
  • Jeff Handley oznámil vydání WCF RIA Services v.1.0 SP1 RTM http://bit.ly/gOgckn ke stažení na http://bit.ly/gVAXdK
  • jedna výzva pro Brno. Byl někdo z vás na přednášce o RIA v MS Akvárku? Dejte o sobě vědět. Děkuji
  • také jste uvažovali o tom, že zkusíte na projekt použít Caliburn Micro nebo naopak Prism 4? A co tak obojí, šlo by to nebo ne? Již brzy