XAML.cz Magazín moderních technologií založených na XAML

Windows Forms do XAML – konverter

Napsáno pro Novinky od Jarda Jirava  [10.04.2010]

Také máte své aplikace tvořené pomocí Windows Forms a přitom se po očku poohlížíte po WPF? Zároveň se obáváte toho, že migrace bude složitá a náročná, a tím pádem časově a hlavně finančně nákladná?

Víte však, že máte aplikaci napsanou poměrně rozumným způsobem a tak by vlastně stačilo přemigrovat jenom zobrazení a poté tomu dodat správný design, který uživatelé ocení?

Pak by se vám mohla hodit zajímavá utilita, kterou vytvořil jeden z italských MVP kolegů Davide Senatore a nazval ji, jak jinak WindowsForms2XAML.

Tato utilita byla vytvořena na základě návrhů a požadavků, které vznikly na základě dřívější utility, která dokázala převést formuláře ve VB6 do XAML.

Samotná utilita je založena na tom, že vezme zkompilované formuláře z assembly a ty nabídne v seznamu pro možnou konverzi. Možností je samozřejmě také prohlédnout si výsledek. Samotný převod je pak založen na definovaných šablonách. Jak takový výsledek může vypadat najdete v odkazovaném příspěvku.

Na závěr je nutné zmínit, že utilita je ještě ve stadiu beta testování a určitě tak dozná ještě nějakých změn.

Pokud tedy ještě stále váháte, zda se pustit s konverzí současného projektu ve WinForm do XAML nebo dokonce z projektu ve VB6, určitě utilitu vyzkoušejte.

Komentáře

ukládám komentář, vyčkejte prosím..
  1. Buďte první, kdo napíše komentář.

@xamlcz

  • RT @jvanrhyn: XAML, It's a bit like olives. Takes a while to get used to. But once you're used to it. It is actually pretty good. <3 XAML
  • RT @moser_christian: WPF Inspector 0.9.7 is released. It supports .NET 3.5 and 4.0 The project is now open source and available on CodeP ...
  • Jeff Handley oznámil vydání WCF RIA Services v.1.0 SP1 RTM http://bit.ly/gOgckn ke stažení na http://bit.ly/gVAXdK
  • jedna výzva pro Brno. Byl někdo z vás na přednášce o RIA v MS Akvárku? Dejte o sobě vědět. Děkuji
  • také jste uvažovali o tom, že zkusíte na projekt použít Caliburn Micro nebo naopak Prism 4? A co tak obojí, šlo by to nebo ne? Již brzy