XAML.cz Magazín moderních technologií založených na XAML

Nebojte se ozvat a buďte konkrétní

Napsáno pro Novinky od Jarda Jirava  [11.05.2010]

Tímto příspěvkem dělám malý úkrok stranou, byť velice úzce souvisí s tématem, kterému se zde věnuji a to vývoj desktopových a RIA aplikací založených na jazyce XAML. Takže se nemusíte obávat, že se jedná o nějakou politickou agitaci, skutečně vás nebudu přesvědčovat a ani se zpovídat z toho, koho chci volit.

K sepsání tohoto příspěvku mě vedlo hned několik skutečností, které se staly v uplynulých týdnech a dnech a byl bych rád, pokud se dočkám odezvy a to pokud možno co nejvíce konkrétní.

Je to skoro měsíc, co vyšel nový .NET Framework 4.0 zároveň s Visual Studio 2010 a s ním i a spousta dalších nástrojů, ale třeba také Silverlight 4.0 a k němu rozšíření, která by měla umožnit snadnější vývoj různých typů aplikací.

Tak jako asi každý produkt i tyto nejsou bez chyby a nebo nesplňují Vaše očekávání, která jste do nich vkládali v naději, že Vám zlepší Vaši vývojářskou činnost. Mohou to být drobnosti, ale mohou to být i podstatně závažnější věci, které se po měsíci používání projeví. Nebo se může jednat jen o to, že jste od daného nástroje čekali více než skutečně nabízí.

A proto bych Vás chtěl poprosit,

nenechávejte si tyto nedostatky pro sebe a buďte konkrétní. Planě a bezvýsledně se debatuje většinou v putikách, ale já bych byl moc rád, pokud tomu tak tady nebude a jestli Vás něco skutečně trápí, napište mi to do komentářů nebo přes kontaktní formulář a jestliže je vám i to málo a chtěli byste třeba připojit přílohu, která daný nedostatek demonstruje, uvítám ji na emailu jarda [zavináč] xaml [tečka] cz.

Aby to nebylo jen plané sbírání vašich postřehů, tak co Vám mohu přislíbit je, že se pokusím to eskalovat do příslušné programové skupiny, proto bych byl rád, pokud se to bude týkat právě věcí okolo WPF, Silverlightu a nástrojů, které slouží k vývoji aplikací jenž jsou na těchto technologiích založeny. Takže se určitě nebojte připsat postřehy třeba i k Cideru nebo Blendu, ale také WCF RIA Services nebo WCF Services (lepší pojmenování se už fakt vymyslet nedalo).

Microsoft skutečně není úplně lhostejný k připomínkám od vývojářů, byť se to samozřejmě v některých případech může zdát. Jen při letošní návštěvě v Redmondu na MVP Summitu jsem měl možnost se účastnit asi 3 sezení s produktovým týmem právě pro Cider, WCF RIA Services a MEF, kde jsme pokaždé přes hodinu rozebírali jednotlivé možnosti a směr, kterým by bylo vhodné se vydat. Ne vždy a ve všem se diskutující shodli, jaký směr je ten správný a třeba právě pro Cider bylo portfolio odpovědí  a požadavků vyrovnané a rozmanité, možná právě proto, že některé věci supluje právě Blend.

Myslím, že neprozradím nic zvláštního, když řeknu, že jakožto MVP jsem a doufám, že i nadále budu zásoben dotazníky, které se právě dotazují na kvalitu produktů, a které snad pomohou nejen produktovému týmu v určení správného směrování, ale především budou znamenat lepší podmínky pro Vás - vývojáře, při našem každodenním pečení chleba.

Ještě jednou tedy díky za čas, který věnujete sepsání byť jen krátké připomínky, kterou si nenecháte pro sebe. DÍKY

Komentáře

ukládám komentář, vyčkejte prosím..
  1. Buďte první, kdo napíše komentář.

@xamlcz

  • RT @jvanrhyn: XAML, It's a bit like olives. Takes a while to get used to. But once you're used to it. It is actually pretty good. <3 XAML
  • RT @moser_christian: WPF Inspector 0.9.7 is released. It supports .NET 3.5 and 4.0 The project is now open source and available on CodeP ...
  • Jeff Handley oznámil vydání WCF RIA Services v.1.0 SP1 RTM http://bit.ly/gOgckn ke stažení na http://bit.ly/gVAXdK
  • jedna výzva pro Brno. Byl někdo z vás na přednášce o RIA v MS Akvárku? Dejte o sobě vědět. Děkuji
  • také jste uvažovali o tom, že zkusíte na projekt použít Caliburn Micro nebo naopak Prism 4? A co tak obojí, šlo by to nebo ne? Již brzy